• Start
 • Aktualności
 • O szkole
 • Dla uczniów
 • Dokumenty
 • Konkursy
 • Galeria
 • Absolwenci

   


   

  Jestem zeszłoroczną absolwentką Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, w którym uczyłam się w klasie o profilu sztuka i projektowanie. Aktualnie studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Moją wielką pasją był zawsze taniec. W latach 2013-2014 razem z zespołem T-8 wywalczyłam tytuł mistrza Polski oraz wicemistrzostwo Europy i świata w tańcu show dance.

  Choć próby i treningi wymagały wiele czasu i niejednokrotnie brakowało mi go na bieżącą naukę to zawsze mogłam liczyć na wyrozumiałość i pomoc moich nauczycieli, dzieki którym nie tylko nadrobiłam zaległości, ale udało mi się nawet zdobyć stypendium za wyniki w nauce oraz stypendium za wybitne osiągnięcia. Polecam ALO wszystkim, którzy w swojej nowej szkole chcieliby nie tylko realizować swoje pasje, ale również znaleźć zrozumienie i akceptację ze strony swoich nauczycieli.

  Ewa Kuźniar
   


   

  Akademickie Liceum Ogólnokształcące ukończyłam w 2015 roku. Obecnie jestem zapracowaną, ale szczęśliwą studentką pierwszego roku medycyny. Nie udałoby mi się to, gdyby nie zaangażowanie grona pedagogicznego ALO, które wspierało mnie na każdym kroku przez całe 3 lata nauki. Szkoła ta umożliwiła mi nie tylko kształcenie na wybranym profilu, ale też nabycie praktycznych umiejętności podczas wyjazdów na zajęcia w laboratoriach campusu  w Kielnarowej.

  Dzięki mojemu wychowawcy, i nie tylko, rozwinęłam się również  kulturowo – wyjścia do teatru, niezapomniane wycieczki oraz udział w szkolnym kole teatralnym będę zawsze traktować jako świetną, ale i pouczającą zabawę. Polecam ALO każdej ambitnej osobie chcącej rozwijać się w wielu kierunkach oraz zdobywać wiedzę opartą nie tylko na teorii, ale również praktyce.


  Malwina Paprocka

   


   

  Akademickie Liceum Ogólnokształcące ukończyłam w 2015 roku. Uczęszczając do klasy o profilu Sztuka i Projektowanie miałam możliwość wszechstronngo rozwoju, zwłaszcza w kierunku historii i języków obcych. Szkoła ta, dzięki licznym, szalonym wycieczkom w różne części Polski (i nie tylko!) umożliwiła mi poznanie wielu miast, ich architektury i niepowtarzalnego klimatu. Wielokrotne rajdy w Beskidy i Bieszczady również na długo pozostaną w mojej pamięci.

  Obecnie studiuję prawo na Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. 3 lata nauki w ALO wspominam bardzo ciepło, w szczególności dzięki wspaniałej atmosferze panującej w tej szkole. Z całego serca mogę polecić ją każdemu, kto pragnie spędzić okres liceum naprawdę wyjątkowo!


  Alicja Osika


   

  Nazywam się Krzysztof Cioch. Jestem absolwentem profilu "Technologie internetowe". Szkodę ukończyłem w roku 2014 z wielkim uśmiechem na twarzy, ale i jednocześnie zasmucony, że opuszczam mury tak wspaniałej szkoły :) Szkoła organizowała wiele wycieczek, dzięki czemu zwiedziłem nie jedno miejsce w Polsce oraz byłem we Lwowie. Dodatkowo miałem możliwość uczestniczyć w wykładach otwartych na WSIiZ-ie wraz ze studentami "Aviation Managment".

  Obecnie jestem hmm szczęśliwym? Może z lekka zakręconym studentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego na WSIiZ-ie, udzielam się w kole naukowym, należę do grupy promującej uczelnie oraz, gdy to tylko możliwe, wpadam do Liceum na pogaduszki z Radą Pedagogiczną i Dyrekcją :) ALO jest bardzo prężnie rozwijającą się szkołą średnią, która współpracuje z wyższą uczelnią, więc już w liceum poczujecie się troszkę jak studenci :)


  Krzysztof Cioch


  Hej!

   

  Jestem absolwentką profilu "Sztuka i projektowanie". Swoją przygodę z ALO zakończyłam w 2014 roku. Szkoła umożliwiła mi wszechstronny rozwój, udział w wielu wycieczkach po Polsce i Europie, warsztatach plastycznych, debatach ze znanymi osobami świata polityki i nauki, pokazach mody, zajęciach w Kielnarowej itd. (mogłabym wyliczać bez końca!), a dzięki współpracy z WSIiZem już w liceum zakosztowałam trochę studenckiego życia :) Dzięki wsparciu wielu nauczycieli i dyrekcji przygotowałam się do matury z biologii i chemii.

  Obecnie jestem szczęśliwą studentką kierunku lekarskiego w Zabrzu i realizuję swoje marzenia.
  ALO jest szkołą dla ludzi odważnych, którzy nie boją się korzystać z tego, co oferuje, a do zaoferowania z roku na rok ma coraz więcej. 


  Karina Sypek


     

  Cześć!

   

  Nazywam się Maciej Salamon. Akademickie Liceum Ogólnokształcące (profil matematyczno-informatyczny) ukończyłem w 2014 roku. Były to 3 lata mojego życia których na pewno nie zapomnę i będę je miło wspominał. Czas spędzony w ALO pozwolił mi na zdobycie nie tylko ogólnej wiedzy potrzebnej do zaliczenia matury, ale także, dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych, na rozwijaniu się w kierunku odpowiadającym moim zainteresowaniom. Sposób prowadzenia zajęć matematyki i informatyki (pozdrawiam moich nauczycieli :)) znacząco wpłynął na moje umiejętności potrzebne na studiach. 

  Obecnie jestem studentem pierwszego roku Politechniki Wrocławskiej (wydział Elektroniczny, kierunek Informatyka). Jednym z moich hobby jest tworzenie stron internetowych i w tym kierunku planuję się rozwijać. Swoją drogą polecam Wrocław, świetne miasto do studiowania. Dla mnie ALO to przede wszystkim świetni ludzie, małe klasy oraz dobra i kompetentna kadra nauczycielska. 

   Maciej Salamon


     Akademickie Liceum Ogólnokształcące
  ul. Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów,
  Tel.: +48 17 866 11 43
  Fax.: +48 17 866 12 28
  Email: liceum@alo.rzeszow.pl