• Start
 • Aktualności
 • O szkole
 • Dla uczniów
 • Dokumenty
 • Konkursy
 • Galeria
 • Profile

  O szkole – profile kształcenia w ALO Zapraszamy do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego realizującego w nowatorskie profile kształcenia. Jeśli lubisz informatykę, projektowanie, przedmioty przyrodnicze, jesteś twórczy, szukasz czegoś nowego, to jest to szkoła dla Ciebie.

   

   

   

  Profil Technologie internetowe – proponujemy miłośnikom wirtualnych szaleństw i hiperłączy. Mając wiedzę na temat wymogów współczesnego rynku pracy, realizujemy autorski program nauczania informatyki, wspierany rozszerzeniami z matematyki, fizyki lub geografii oraz przedmiotów dodatkowych, takich jak: technologie internetowe, podstawy sieci komputerowych, systemy operacyjne. Ponieważ chcemy sprostać najwyższym standardom nauczania, część lekcji organizowana jest w nowoczesnych pracowniach komputerowych WSIiZ oraz specjalistycznych laboratoriach WSIiZ w Kielnarowej, gdzie realizowane są warsztaty z robotyki, grafiki 2D i 3D, programowania, tworzenia serwisów sieciowych i programowania aplikacji dla urządzeń mobilnych. Zajęcia te prowadzone są przez zawodowych informatyków, pracowników naukowych WSIiZ, co jest pewnego rodzaju ewenementem wśród szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

   

   

   

   

  Profil Sztuka i projektowanie – dedykujemy kandydatom, którzy artystyczne pasje potrafią połączyć z przedmiotami humanistycznymi. Podobnie jak na innych profilach zależy nam na kształtowaniu tych umiejętności praktycznych, które mogą być przydatne naszym uczniom w przyszłości. W związku z tym organizujemy warsztaty z zakresu: projektowania wnętrz, przedmiotów i odzieży, a także stron internetowych i reklam. Liczne, organizowane dla uczniów profilu wycieczki krajowe i zagraniczne, wizyty w ciekawych muzeach, galeriach i zabytkach architektury stanowią znakomite uzupełnienie lekcji historii i historii sztuki. Kandydaci, którzy nie wykazują uzdolnień plastycznych rozwiną swoje zainteresowania warsztatach wykorzystaniem programów komputerowych, np. z digital painting, obróbki audio-video oraz fotografii mody.

   

   

   

  Profil Zdrowie i farmacja – kierujemy do osób, chętnych poznać najdrobniejsze cząstki świata biologii i chemii. Kandydatom proponujemy realizację rozszerzonych przedmiotów: biologii, chemii i języka angielskiego oraz dodatkowego, wprowadzonego specjalnie dla tego profilu przedmiotu: biologia medyczna. Na tym jednak nie koniec. Pomagamy naszym uczniom zdobyć nie tylko wiedzę niezbędną do dostania się na studia medyczne, lecz również kładziemy nacisk na zdobycie podstawowych umiejętności praktycznych, przydatnych w przyszłym życiu zawodowym. W tym celu nasi uczniowie uczestniczą w cyklicznych lekcjach wyjazdowych, organizowanych w nowoczesnych laboratoriach WSIiZ w Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej, podczas których mogą poczuć się jak prawdziwi lekarze, farmaceuci i naukowcy oraz zdobyć umiejętności praktyczne z zakresu biologii komórki, dietetyki, anatomii, fizjoterapii, chemii kosmetycznej i chemii leków.

     Akademickie Liceum Ogólnokształcące
  ul. Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów,
  Tel.: +48 17 866 11 43
  Fax.: +48 17 866 12 28
  Email: liceum@alo.rzeszow.pl