• Start
 • Aktualności
 • O szkole
 • Dla uczniów
 • Dokumenty
 • Konkursy
 • Galeria
 • Współpraca z zagranicą

  Akademickie Liceum Ogólnokształcące jest szkołą, która od początków swojego funkcjonowania stawia duży nacisk na realizację różnych programów współpracy ze szkołami zagranicznymi.

    

  Aktualnie, naszymi partnerami są: Maria-Ward-Schule z Aschaffenburga i Benedikt-Stattler-Gymnasium z Bad-Kotzting w Niemczech. Współpraca ta jak do tej pory przyniosła ALO wymierne korzyści w postaci uatrakcyjnienia oferty języka niemieckiego, podniesienia kompetencji językowych naszych uczniów, możliwości poznania naszego zachodniego sąsiada i wyrobienia postawy tolerancji wobec różnorodnych zachowań i poglądów, a także promowania postaw asertywnych i kreatywnych. Corocznie organizujemy też wymianę młodzieżową pomiędzy naszymi szkołami, którą współfinansuje Fundacja Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

   

   

    

  W roku szkolnym 2015/2016 rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą z Zagrzebia, w Chorwacji (Privatna Umjetnička Gimnazija) w ramach projektu e-Twinning. Głównym celem tego projektu, obok rozwijania umiejętności językowych z zakresu języka angielskiego, jest promowanie koncepcji tolerancji wśród młodzieży poprzez różnorodne działania podejmowane przez uczniów szkół partnerskich. Jednym z nich jest wzajemne poznanie się, dlatego też uczniowie ALO nakręcili dla swoich chorwackich kolegów krótkie filmy przedstawiające Rzeszów, a także naszą szkołę. Następnie uczniowie, po nawiązaniu kontaktu z chorwackimi rówieśnikami, będą prowadzić obserwacje, badania, dyskusje i dzielić się swoimi spostrzeżeniami i wnioskami za pomocą platformy e-Twinningowej. Planowanym efektem projektu będzie przedstawienie w języku angielskim na temat tolerancji, które przygotują i wystawią uczniowie naszych szkół.

   

  Dla zainteresowanych naszą współpracą w ramach projektu e-Twinning zamieściliśmy więcej informacji tutaj.

   

  Poniżej prezentujemy zdjęcie uczniów szkoły chorwackiej, z którymi podjęliśmy współpracę w ramach projektu e-Twinning

    

   

  W roku szkolnym 2016/2017 nawiązaliśmy współpracę z British Council. Podczas dodatkowych zajęć z języka angielskiego, nasi nauczyciele przygotowują chętnych uczniów do międzynarodowych egzaminów Cambridge English, FCE i CAE. W ramach tej współpracy nasza szkoła zyskuje status Starter w ramach Programu Partnerskiego British Council dla instytucji Addvantage. Dzięki temu uczniowie zgłaszani przez ALO na te egzaminy mogą skorzystać z rabatowych cen, a nauczyciele otrzymują pomoc w zakresie szkoleń i materiałów przygotowujących do takich egzaminów.

   

     Akademickie Liceum Ogólnokształcące
  ul. Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów,
  Tel.: +48 17 866 11 43
  Fax.: +48 17 866 12 28
  Email: liceum@alo.rzeszow.pl